İndirim!
Stokta

Cennet Hurması

45.00 

Cennet hurması kurutulduğunda oldukça lezzetli olan bir kış meyvesidir ve kurutulduğu zaman içerisindeki değerleri kaybetmez. Cennet hurması kurusu hazırlanırken ilk önce meyveler tam olgunlaşmadan toplanır ve ardından kabukları soyulur. Cennet hurması lif açısından oldukça zengindir. İple bağlanır ve güneşin bol olduğu bir yere asılır ve kurumaya bırakılır. 3 – 4 hafta sonra cennet elması kurusu yemek için hazır hale gelmiş olur

Açıklama

Trabzon hurması kurusu olarak da bilinen cennet hurması kurusunun birçok faydası vardır. Cennet hurması lif açısından oldukça zengindir. Bu nedenle diyet listelerinin en çok tercih edilen besinlerinden biridir. Özellikle kış hastalıklarına karşı koruyucu bir meyvedir sindirim sisteminden kansere kadar birçok farklı hastalığa iyi gelir.

Antioksidan bakımından zengindir. En önemli antioksidan kaynakları arasında gösterilmektedir.

– Vücudun savunma sistemini bozan metaboliklere karşı bünyeyi korur.

– Karaciğeri temizler.

– Vücut direncini artıran Likopen, Lutein, Zea-Ksantin, Kripto-Ksantin, Beta-Karoten ve A vitamini gibi önemli vitaminlere haizdir.

– Antioksidanlar sayesinde göz sağlığına oldukça iyi gelmekte olup özellikle yaşlılar tarafından bu sebeple tüketilmektedir.

– Bağışıklık sistemi ve savunma sistemini güçlendirici bir etkiye sahiptir. Potasyum, mangan ve fosfor bakımından zengin olan cennet hurması, içerdiği bakır ile bağışıklık sistemini en büyük yardımcısıdır.

İçeriğindeki bakır bileşeni ile en az mangan kadar bağışıklık sistemini kuvvetlendirmekte ve kırmızı kan hücrelerinin yapımını sağlamaktadır.

– Çeşitli mide ve bağırsak problemlerine iyi gelir. Zengin lif içeriği ile mide ve bağırsakların etkili bir biçimde çalışmasını sağlayarak kabızlığı önler. İrritabl bağırsak sendromunu önler. Sindirim sistemi için yararlıdır.

– C vitamini kaynağı olarak vücudu enfeksiyonlara karşı korur. Vücudun direncini artırır.

– Kalp sağlığını korur. Yüksek lifleri ile hipertansiyonu önler.

– Karbonhidrat içeriği yüksektir, şeker hastalığı olan bireyler için tüketilmesi ideal gıdalardır. Şeker hastalarının günde cennet hurmasının yarısını tüketmeleri uzmanlar tarafından genellikle tavsiye edilmektedir.

– Kilo verdirici özelliği vardır. Diyet listelerinde yer verilen değerli ürünlerden biridir. Az yağ içeriği ile kalorisi düşüktür.

Size ve sevdiklerinize iyi gelen tamamen doğal olan cennet hurmasını kapınıza getiriyoruz. Sağlığınıza ve  size iyi gelen herşey Çerçi Yusuf da…

Ek bilgi

Ağırlık 1 kg

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“Cennet Hurması” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir